Shiste drogë nga 500-8000 lekë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari

Droga e sekuestruar

Një 21-vjeçar me iniciale A.H, është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi është kapur duke shpërndarë drogë, në rrugën "Nikolla Lena".

21-vjeçari, pasi siguronte lëndën narkotike në sasi prej 1 deri në  2 kg, e ndante në porcione të vogla, të cilat më pas i shiste në zonën e rrugës së "Kavajës", dhe në rrugën "Nikolla Lena". Ai e shiste kundrejt vlerës 500 lekë të rinj një dozë cannabis sativa dhe 8000 lekë të rinj një dozë me kokainë.

Gjatë kontrollit fizik të këtij shtetasi dhe gjatë kontrollit në banesën e marrë me qira prej tij në rrugën "Nikolla Lena", shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale  1 kg e 250 gramë cannabis sativa, një sasi lënde narkotike kokainë , 1 aparat celular dhe 2 peshore elektronike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike".

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Në Korçë FSHF kontrollon gjithçka, përcaktohen 2 delegatët për zgjedhjet e 2 marsit! Protestojnë Erseka, Pogradeci dhe Bilishti