Shitblerje votash në Greqi, arrestohen 5 persona! U kapën me mbi 6 mijë euro në çantë që i shpërndanin për qytetarët

Shitblerje votash në Greqi, arrestohen 5 persona! U kapën me mbi 6 mijë euro në çantë që i shpërndanin për qytetarët

Pak orë para nisjes së procesit zgjedhor për zgjedhjet parlamentare në Greqi, pesë persona janë arrestuar në policia pasi u kapën duke blerë vota në fshatin Sovadhes të Kardhicës në Greqinë kontinentale.

Mediat grekë bejnë me dije pesë të arrestuarit i përkasin komunitetit rom dhe janë kapur në flagrancë me 197 karta identiteti dhe 114 zarfe me fletën e votimit për një kandidat të caktuar.

Brenda çantës ku mbanin zarfet, është gjetur shuma prej 6060 eurosh.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet parlamentare në Greqi, fiton Mitsotakis: Qytetarët na e besuan neve edhe një mandat


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Kthehen 7 shtetasit maqedonas që ndodheshin afër Manastirit në Banjskë

Kthehen 7 shtetasit maqedonas që ndodheshin afër Manastirit në Banjskë