Shiten me ritëm të frikshëm biletat për derbin, avullon gjysma e ‘Air Albania-s’ në pak orë

Sot ka qenë dita e parë e shitjes së biletave për ndeshjen derbi Tirana-Partizani, që sipas klubit të Tiranës ka ecur me ritme të çmendura. Në pak orë klubi bardheblu njofton se janë shitur gjysmat e bilateve, që i bie një shifër pak më shumë se 10 mijë.

Më tej thuhet se sot ka patur edhe një takim me policinë e shtetit që ka kërkuar ID për çdo tifoz që do të jenë në stadium, ndërkohë që vetë klubi i Tiranës ka kërkuar një sjellje të qytetruar të mbështetësve ditën e ndeshjes, nisur nga ndodhitë e fundit në sfidën me Kukësin.

Njoftimi i klubit të Tiranës:

Numri i biletave ka ecur sot me një ritëm të jashtëzakonshëm. Gjysma e stadiumit është shitur në pak ore.

Pas një takimi me Policinë e Tiranës është kërkuar që të gjithë tifozët të jenë të pajisur me karta identiteti në momentin e hyrjes si dhe pajisjes me biletë. Fëmijët e vegjël gjithashtu të shoqëruar nga prindi.

Hyrja në stadium duhet bërë në orët para ndeshjes për të shmangur rradhët dhe problemet në dyert hyrëse.

Mjetet e forta, shishet plastike dhe mjetet piroteknike janë kategorikisht të ndaluara. Cdo dëm i bërë në stadium do të sjellë përgjegjësi ligjore për personat përgjegjës. Cdo ambient i jashtëm dhe i brendshëm i stadiumit survejohet me kamera.

Ftojme të gjithë tifozët të tregojnë qytetari dhe përkrahin skuadrën bardheblu. Nxitoni të pajiseni me bileta pasi shumë shpejt stadiumi do të jetë i gjithi i rezervuar për ndeshjen e së premtes Tirana - Partizani.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga e hëna duhet leje për të dalë nga shtëpia, a është ky një vendim i duhur i qeverisë?

Komento