'Shitën Shqipërinë dhe u pasuruan', Romeo Kara: Morali është të përballesh me Berishën, pavarësisht turmave

'Shitën Shqipërinë dhe u pasuruan', Romeo Kara: Morali është të përballesh me Berishën, pavarësisht turmave

Avokati Romeo Kara

Juristi Romeo Kara teksa komentoi aktualitetin politik në Studio Live në Report Tv për Arbër Hitajn, u ndal edhe tek e ardhmja e Bashës, për të cilin u shpreh duhet të përballet me Berishën, pasi ky është morali. 

'Nuk e di çfarë morali kanë kur mblidhen tek ata që bënë lot Shqipërinë në 97, të Gërdecit, atyre që humbën vendin e punës, privatizimeve qesharake. Ne kemi parë gjatë Berishës një krenari, që i  gjithë stafi i tij është pasuruar ndërkohë që Shqipëria është varfëruar. Dhe për këtë moral do flasim ne, pavarësisht shumicës që janë.

Morali është për ata që përballen me Berishën, me babain e të gjitha të zezave të vendit tonë, kancerit të shoqërisë. Mendoj se Basha duhet të vazhdoj edhe sikur i vetëm. Janë organizuar thjeshtë për vende punë, për të rrjepur pasuritë e këtij vendi. Kanë shitur Shqipërinë. Ne nuk do të na imponohet një Berishë i tillë se ka mijëra njerëz prapa. Morali është të përballesh me të. Basha ka një gabim që nuk u çua në politikë aktive.


Lajmi kryesor:

Vula në duart e Berishës/ Juristi: Morali ka qenë me Bashën! U përball me turmën berishiane, i hodhi nga kati i dytë në Lanë


G.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

'Tempulli 3'/ Operacion antidrogë në Tiranë, 19 në pranga, 5 në kërkim! Mes të arrestuarve Armando Xheladini! Sekuestrohen 1.2 kg kokainë 

'Tempulli 3'/ Operacion antidrogë në Tiranë, 19 në pranga, 5 në kërkim! Mes të arrestuarve Armando Xheladini! Sekuestrohen 1.2 kg kokainë