Shkarkimi i Gattusos, Ancelotti: Një ditë do t’i ndodhë edhe Guardiolës

Shkarkimi i Gattusos, Ancelotti: Një ditë do t’i ndodhë edhe Guardiolës

Genaro Gattuso dhe Carlo Ancelotti

Trajneri i Real Madridit , Carlo Ancelotti ngushëlloi Gennaro Gattuson pasi italiani u shkarkua nga Valencia. Gattuso dhe Valencia u ndanë javën e kaluar. Zyrtarisht, ish-mesfushori italian u largua nga klubi me marrëveshje të dyanshme.

Ancelotti, i cili drejtoi Gattuson në Milan për shumë vite, ngushëlloi ish-lojtarin e tij në një konferencë për shtyp të mërkurën.

“Shkarkimi është pjesë e punës, duhet ta marrim parasysh”, tha Ancelotti në konferencë.

“Mendoj se të gjithë janë përballur me të. Ndoshta, i vetmi përjashtim është Pep Guardiola, por nëse vazhdon të jetë trajner, do t’i ndodhë një ditë. Është pjesë e punës, jam shkarkuar shumë herë, por jam ende këtu. Ka gjëra më të këqija”, përfundoi ai.

Gattuso dhe Ancelotti u takuan në Superkupën e Spanjës në fillim të janarit dhe në prag të ndeshjes, çuditërisht zbuluan se nuk janë më në marrëdhënie të mira duke mos folur me njëri-tjetrin për më shumë se një vit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Partizani kryeson Superligën, 2 gola në Durrës! Egnatia tripletë Kukësit dhe kërcënon kreun, Vllaznia gjashtë ndeshje pa fitore

VIDEO/ Partizani kryeson Superligën, 2 gola në Durrës! Egnatia tripletë Kukësit dhe kërcënon kreun, Vllaznia gjashtë ndeshje pa fitore