Shkarkuan trajnerin Potter, Chelsea gjen zëvendësuesin në Bundesligë

Shkarkuan trajnerin Potter, Chelsea gjen zëvendësuesin në Bundesligë

Graham Stephen Potter, ish-trajneri i Chelsea

Graham Stephen Potter u shkarkua nga stoli i Chelsea pas rezultateve zhgënjyese. Në 31 ndeshje me Blutë, 47-vjeçari ia doli të sigurojë vetëm 1.42 pikë për ndeshje, duke e dërguar ekipin në zonën e poshtme të tabelës (vendi 11-të). 12 fitore, 11 humbje dhe 8 barazime janë shumë pak për Chelsea, që u detyrua të shkarkojë anglezin.

Tanimë londinezët janë në kërkim të trajnerit të ri dhe emri më i lakuar nga mediet në ishull është i i Julian Nagelsmann. Gjermani vetëm pak ditë më parë u shkarkua nga Bayern Munich, teksa ofertat për të nuk kanë munguar.

Edhe pse Nagelsmann tregoi se do bënte pushim deri në fundin e sezonit, situata te Chelsea mund t'i ndryshojë mendjen trajnerit 35-vjeçar. Kujtojmë se shkarkimi i Potter do i kushtojë arkave të Chelsea rreth 25 milionë euro dëmshpërblim.

Julian Nagelsmann

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt

Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt