Shkatërrohet banda e drogës në Spanjë, 20 të arrestuar, mes tyre 14 shqiptarë! Sekuestrohen rreth 5000 bimë kanabis (FOTO)

Shkatërrohet banda e drogës në Spanjë, 20 të arrestuar, mes tyre 14 shqiptarë! Sekuestrohen rreth 5000 bimë kanabis (FOTO)

Arrestimi

Një bandë e madhe droge është shkatërruar në Lleida në Spanjë. Nga operacioni i autoriteteve spanjolle janë arrestuar 20 persona, midis tyre 14 shqiptarë.

Gjatë kontrollit fizik në ambient, policia gjetu dhe sekuestroi rreth 5000 bimë marjuanë, 15 kg të thatë dhe para të gatshme.

Sipas mediave vendase, hetimi ka nisur rreth një vit më parë dhe se midis të arrestuarve tre prej tyre janë spanjollë dhe tre të tjerët shtetas rumunë. Ky është një nga operacionet më të mëdha kundër trafikut të drogës në vitet e fundit në Ponent.

Për realizimin e çmontimit të bandës së drogës, autoriteteve iu deshën dy javë kontrolle.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • niku: 17/03/2023 09:40

    lukunia e krimit na e nxiu faqen ne europe.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë