'Shkatërrohet' banda me 8 shqiptarë në Francë! U sekuestrohen kokainë dhe mijëra euro, mbi 60 policë të angazhuar

'Shkatërrohet' banda me 8 shqiptarë në Francë! U sekuestrohen kokainë dhe mijëra euro, mbi 60 policë të angazhuar

Kokaina e sekuestruar nga policia

FRANCË- Një grup kriminal me 8 shqiptarë është 'goditur' nga autoritetet e Francës si të përfshirë në trafikun e drogës.

Shqiptarët, të cilët janë arrestuar në Annecy të Francës e kishin shtrirë aktivitetin e tyre në zonë duke shitur kryesisht droga të rënda, si kokainë dhe heroinë.

Në operacionin për ndalimin e tyre janë përfshirë 60 efektiv policie.

Gjithashtu mësohet se 8 shqiptarëve u janë gjetur 17 mijë euro kesh, një kilogram heroinë, 150 gramë kokainë dhe 4 automjete.

Ata kanë dalë para gjykatës dhe akuzohen për “trafik droge dhe pjesëmarrje në grup kriminal”, ndërsa theksohet rrezikojnë deri në 10 vite burg.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!