Shkatërrohet grupi kriminal në Spanjë, 19 në pranga, shumica shqiptarë! Sekuestrohen 11 mijë rrënjë bimë narkotike, 12 kg kanabis gati për shitje

Shkatërrohet grupi kriminal në Spanjë, 19 në pranga, shumica shqiptarë! Sekuestrohen 11 mijë rrënjë bimë narkotike, 12 kg kanabis gati për shitje

Foto nga operacioni

Një operacion antidrogë në Spanjë ka vënë në pranga 19 persona, mes tyre shumë shqiptarë dhe disa rusë. Nga kërkimet në 16 banesa të ndryshme, janë sekuestruar 11 mijë bimë narkotike dhe 12 kg marijuanë gati për shitje.

Kryesisht hetimet u zhvilluan në 7 komuna në Tarragona: Cunit, El Vendrell, Roda de Berà, Altafulla, Calafell, Creixell dhe Albinyana.

Hetimet nisën që në tetorin e vitit të kaluar derisa ditën e djeshme u zbulua e gjithë veprimtaria e organizatës.

Pwr operacionin e koduar 'Oasis', policia ka mobilizuar pothuajse 300 agjentë të Gardës Civile dhe të policisë lokale nga bashkitë ku janë kryer kontrollet dhe ka përfshirë grupe speciale nga Benemérita dhe një helikopter.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Alb: 27/04/2023 13:32

    Brezi i demokracis po mushine burgjete e botes

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Policia kryen kontrolle të rrepta në Banjskë të Zveçanit

VIDEO/ Policia kryen kontrolle të rrepta në Banjskë të Zveçanit