Shkelet moratoriumi i pyjeve në
Elbasan, prangosen 2 persona 

Shkelet moratoriumi i pyjeve në<br />Elbasan, prangosen 2 persona 
Moratoriumi i vendosur për pyjet është shkelur sërish, ku pas operacionit të kryer “Roja e Gjelbër” janë sekuestruar 13 metër kub lëndë drusore, ndërkohë që janë vënë në pranga 2 persona.

Sipas policisë së Elbasanit, Leonard  Hoxha  38  vjeç dhe Dorian  Rrushi,  25  vjeç,  në afërsi  të  fshatit  Dritaj  Librazhd,  me  Kamionin   me  targa DR 0396 E, transportonin  rreth  13  metër  kub   lëndë  drusore  pa  dokumentacion  përkatës.
 
Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës