Shkelje të rënda në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori punonjës dhe ish-drejtues të institucionit

Shkelje të rënda në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori punonjës dhe ish-drejtues të institucionit

BERAT- Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor në Berat, disa punonjës të Hipotekës mes tyre edhe ish/drejtues, në këtë qytet. Burime për Report Tv, bëjnë me dije se punonjësit e Hipotekës në Berat të cilët janë kallëzuar nga KLSH, akuzohen për shkelje të rënda gjatë detyrës që ata ushtronin.

KLSH shkeljet e këtyre punonjësve i ka konstatuar gjatë një hetimi të bërë disa muaj më parë, ndërsa të kallëzuarit  akuzohen për “shpërdorim detyre".  Kontrolli i KLSH-së është kryer në periudhën kur Hipoteka ka qenë e ndarë nga Aluizni. Ndërkohë KLSH ka dërguar dosjen me shkeljet që janë konstatuar për ish/drejtues e punonjës të hipotekës së Beratit.

Lajmi është bërë i ditur nga burime të prokurorisë , ku disa ditë më parë KLSH ka kallëzuar në këtë institucion fillimin e hetimit për punonjësit që kanë kryer shkelje të rënda. Ende nuk dihen identiteti i punonjësve që KLSH ka konstatuar shkelje në ushtrimin e detyrës së tyre pranë Hipotekës Berat.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori