Shkëlqimi i Sokol Cikalleshit, kavajasi në formacionin e javës! Lë jashtë Cristiano Ronaldo-n

Shkëlqimi i Sokol Cikalleshit, kavajasi në formacionin e javës! Lë jashtë Cristiano Ronaldo-n

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi vijon me shkëlqimin në Arabinë Saudite. Dopieta e sulmuesit kavajas me skuadrën e Al Khaleej ka bërë që sulmuesi i Kombëtares të jetë pjesë e formacionit të javës së 17-të. Forma e mirë kundër Damac i ka dhënë tri pikë të tijve, me Cikalleshin që merr vendin në sulmin e më të mirëve të elitës së Arabisë Saudite në futboll, duke lënë jashtë një emër si Cristiano Ronaldo, që dhuroi dy asiste fundjavën që lamë pas.

Sulmuesi i Kombëtares hapi ndeshjen në minutën e 32, kur goditja e tij nga jashtë zone u ndal nga rrjeta. Do duhej më pas e 45 minutë që Cika të gjente sërish golin e dytë të ndeshjes dhe të dytin personal nga pika e bardhë e penalltisë.

Tanimë Sokol Cikalleshi shkon në kuotën e pesë golave të shënuar këtë sezon me Al Khaleej në Arabinë Saudite. Në listën e golashënuesve, Cikalleshi lë pas Ronaldon i cili me Al Nass ka shënuar katër gola.

Cikalleshi në formacionin e javës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga 'grupi i ferrit' për të ëndërruar parajsën, nis sot aventura e Kombëtares në Euro 2024! Statistikat dhe pragndeshja e Itali - Shqipëri

Nga 'grupi i ferrit' për të ëndërruar parajsën, nis sot aventura e Kombëtares në Euro 2024! Statistikat dhe pragndeshja e Itali - Shqipëri