Shkëndija e Tetovës shtanget në Shkup, estonezët realizojnë në fund dhe i eliminojnë nga Champions League

Pakkush e mendonte por Shkëndija e Tetovës është eliminuar nga Champions League që në turin e parë eliminator. Skuadra kampione e Maqedonisë është mposhtur 1-2 në ndeshjen e kthimit nga Nome Kalju të zhvillluar në Shkup. Kështu pavarësisht fitores 0-1 në Estoni, kuqezinjtë i aknë dhënë lamtumirën kompeticionit për shkak të golave në fushë kundërshtare.

Sfida në Shkup thuajse nisi në malore për të besuarit e Osmanit, të cilët që në minutën e 6 nga ndëshkuan nga estonezët. Përpjekjet e mëdha për të  barazuar u shpërblyen në pjesën e dytë, ekzaktësisht në minutën e 61, kur Agim Ibrahimi realizoi me penallti.

Për pjesën e mbetur të lojës Shkëndija u përpoq të ruante rezultatin, shpesh herë duke rrezikuar edhe në sulm, por atëherë kur nuk pritej, në minutën e 91, pësuan golin fatal, të realizuar Uge. Gjithsesi Shkëndija nuk do ta mbyllë këtu aventurën në Europë pasi do të marrë pjesë në turin e dytë eliminator të “Europa League”.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Skandal/ Shembulli i Partisë Demokratike për qytetarët: Mbledhje pa maska, pa distancim në ambient të mbyllur