Shkodër, asgjësohen 680 bimë
kanabis,shpallen në kërkim 2 persona

Shkodër, asgjësohen 680 bimë<br />kanabis,shpallen në kërkim 2 persona
Një aksion anti-kanabis nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, ka çuar në asgjesimin e 680 bimëve kanabis.

Bimët narkotike kanë qenë të kultivuara në vendin e njohur si “Poshtë Qafës Boshit”, ndërkohë që janë shpallur në kërkim N.Gj, 25 vjeç dhe M.Gj, 41 vjeç, të dy banues në Shkodër, si kultivuesit e bimëve narkotike, të cilat janë asgjësuar me anë të djegies.

[gallery]23324[/gallery]
Njoftimi i policisë:
Më datë 31.07.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër ne bazë te informacioneve policore në fshatin Plan Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër në vendin e quajtur “Poshtë Qafës Boshit”, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë te djegies gjithsejt 680 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa.

Për këtë rast u bë shpallja ne kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve:

N. Gj, 25 vjeç, banues në lagjen Mark Lula Shkodër

M. Gj, 41 vjeç, banues në Grudë e Re Shkodër,

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për vepren penale "Kultivimi i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ankimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha

Ankimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha