Shkodra me mungesë termometrash e pajisjesh të tjera, hapen vetëm kopshtet e çerdhet private (VIDEO)

SHKODËR-Kopshtet dhe çerdhet kanë hapur dyert më 1 Qershor, por në Shkodër një gjë e tille ka ndodhur vetëm në kopshtet private. Një nga kopshti privat ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të pritur fëmijët këtë të hënë, me aheng Shkodra e fëmijët me dajre.
Nga ana tjetër, Kryetarja e Bashkisë,  Voltana Ademi ka uruar sot fëmijët me nëpërmjet një videoje të përcjellë në rrjetet sociale.
Bashkia Shkodër do të hapë kopshtet dhe çerdhet në datën 5 Qershor. Kjo shtyrje ka ardhur për shkak të procedurave të prokurimeve publike për pajisjen e kopshteve dhe çerdheve  me termometra ultrared dhe pajisjeve të tjera të përcaktuara nga udhëzimi I Ministrisë së Shëndetësisë për kushtet e sigurisë.
 


Lajmi kryesor:

Të veshur bukur e të qeshur fëmijët rikthehen në kopshte e çerdhe/ U matet temperatura e dezinfektojnë këmbët! Prindërit plotësojnë formularin 'COVID'


E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

Pandemia 'i ul volumin' artistëve, revoltohet Elton Deda: 8 muaj pa punë, po shkojnë drejt falimentit