Shkoi në Itali bashkë me djalin 3-vjeç për t’i shpëtuar luftës, 23-vjeçarja ukrainase vritet me thikë nga ish-bashkëshorti

Shkoi në Itali bashkë me djalin 3-vjeç për t’i shpëtuar luftës, 23-vjeçarja ukrainase vritet me thikë nga ish-bashkëshorti

Anastasiia Alashri

ITALI- Një 23-vjeçare ukrainase, Anastasiia Alashri humbi jetën tragjikisht pasi u godit me thikë nga ish- bashkëshorti. Pas kryerjes së krimit ai u largua nga vendngjarja, por më vonë u arrit të kapej.

Vajza nga Ukraina kishte mbërritur në Itali në muajin mars, bashkë me bashkëshortin dhe djalin e saj 3-vjeç për t'i shpëtuar luftës.

E reja punonte në një restorant në Fano, ndërsa të dielën ajo nuk shkoi në punë, dhe pas kësaj u ngrit alarmi për humbjen e saj. Kërkimet kanë zgjatur gjatë gjithë mbrëmjes, derisa mëngjesin e sotëm, zjarrfikësit dhe karabinierët kanë gjetur trupin e pajetë, i cili kishte plagë të shkaktuara nga goditja me thikë në pjesë të ndryshme të trupit.

Pak ditë më parë, më 11 nëntor, e reja iu drejtua policisë për të denoncuar përndjekjen dhe dhunën që kishte përjetuar nga i shoqi prej disa kohësh. Një situatë që e kishte shtyrë të renë të largohej nga shtëpia dhe të strehohej te një shoqe e kolege e punës.

Të dielën e 13 nëntorit, në mëngjes, ajo kishte vendosur të kthehej në shtëpinë e saj për të marrë disa sende personale, ku pikërisht aty takoi ish-bashkëshortin, me të cilin filloi të debatonte. Dhe që nga ai moment ajo humbi gjurmët.

Zhdukja e saj u denoncua nga një mik, ku më pas nisën dhe kontrollet, më pas trupi i pa jetë i Alashrit u gjet një zonë rurale të Fanos. Kërkimet nisën menjëherë pas ngjarjes ku u bë e mundur dhe  kapja e autorit të dyshuar, ish-burrit të saj. Prokuroria Publike e Pesaros lëshoi ​​një urdhër ndalimi për veprën penale të vrasjes. Vrasësi i dyshuar më pas u dërgua në burgun e Bolonjës. 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Roni: 15/11/2022 03:57

    Ndoshta ka qene ndonje spiun i gjakpiresve Wagner.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm