POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shkoi të hante midhje, 66-vjeçari gjen thesarin e pabesueshëm brenda tyre

Rick Antosh shefi i kuzhinës

Rastësia është mbreti i botës dhe krejt rastësisht një 66-vjeçar u bë zotërues i një thesari. Rick Antosh shkoi të hante midhje në një restorant në qendër të Neë Yorkut dhe u surprizua kur gjeti një goxha perlë brenda tyre.

Fatlumi krejt papritru teska hante ndjeiu diçka të fortë që kërciste në gojën e tij. “Fillimisht mendova mos ishte ndonjë dhëmb. Ishte e çuditshme,”- rrëfehet Antosh per “Northjersey”.

Shumë shpejt Rick kuptoi se tashmë zotëronte një perlë, vlera e të cilës shkon nga 2 deri në 4 mijë euro. Tashmë 66-vjeçari nuk është i sigurtë nëse do ta shesë atë apo do ta mbajë si një fatsjellëse.

Rick Antosh dhe perla që gjeti

fl.mi.
Komento