'Shkojmë në zgjedhje nëse fitoni një bashki më shumë se PS', Salianji i përgjigjet Ramës

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji foli në Report Tv me gazetarin Ilir Babaramo për ofertën e kryeminsitrit Rama se do ketë zgjedhje të parakohshme nëse PD fiton një bashki më shumë se PS. Salianji tha se oferta e kryeministrit Rama është qesharake sepse pushteti nuk është pazar.

"Ajo nuk është ofertë. Ne nuk jemi në pazar. kjo është qesharake. ne duhet të rikthejmë dhe të vendosim shinat e një shteti funksional. Nuk ka zgjedhje me Ramën se Rama i ka vjedhur zgjedhjet. Rama e fakton atë që themi ne se i vjedh zgjedhjet. Ne duhet t'i themi sa bashki do lësh pa vjedhur që ne të shkojmë në zgjedhje.

Ne i themi hajde krijojmë kushte. Raporti i DASH nga viti i kaluar e nxirrte Shqipërinë në një stad të tmerrshëm. Ne po kërkojmë që të mbyllim hapsirat ligjore kushtetuese që nesër të mos thotë asnjë opozitë se m'u vodhën zgjedhjet", u shpreh Salianji.

m.v./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Besford këlluf gjoleka: 26/03/2019 08:15

  O salinjani miu haleve po ju çfar jeni hu gardhesh. Po pse e ulni kaq shum veten po pse e lini ju Edi Ramën tju vjedhi ? D.M.TH. Edi bën si do me ju idjotët e ler. Po kjo nuk qëndron. Juve populli sju do e ju ktë e dini o miu haleve.

  Përgjigju
 • Tosi: 25/03/2019 23:14

  Po pse cfare jane bashkite qe do vjedhe Rama kuti me banane o halabak, po ju jeni monstra , ju ka ngelur mendja tek vjedhja se ju vetem duke vjedhur mund te vini ne pushtet, si ne 96 me Berishen mor spurdhjak

  Përgjigju
 • Hinglateri: 25/03/2019 22:47

  O debil Salianji dil konkuro ti ose Grida Suma e te shikoni vrimen e shu... es nga keni dale

  Përgjigju