Shkolla 9-vjeçare në Thumanë vijon rindërtimin, ministrja Kushi: Do jetë gati me kushtet më të mira për 300 nxënës (VIDEO)

Shkolla 9-vjeçare "Ramazan Jagnozi" në Thumanë vijon procesin e rindërtimit.

Këtë e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit Evis Kushi e cila po inspektonte punimet.

Përmes një postimi në Facebook ajo shkruan se shkolla po ndërtohet me sipas kushteve më të mira për të mirëpritur 300 nxënës.

Shkolla 9-vjeçare u dëmtua nga tërmeti i 26-nëntorit.

Postimi i plotë:

Një pjesë e shkollës së mesme të bashkuar "Ramazan Jangozi" në Thumanë, e dëmtuar nga tërmeti i vitit të kaluar, po rindërtohet sipas kushteve më të mira për të mirëpritur afro 300 nxënës të kopshtit dhe ciklit 9-vjeçar.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme