Shkrumbon 300 hektarë shkurre dhe drurë në fshatin Veterik! Dyshohet zjarr i qëllimshëm (VIDEO)

Burime të drejtorisë MZSH Berat bëjnë me dije ditën e sotme për një vatër zjarri në fshatin Veterik, Njësia Administrative Velabisht, Bashkia Berat.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilët pas 15 minutash kanë vënë nën kontroll zjarrin.

Sipas të dhënave paraprake, zjarri ka shkrumbuar  rreth 300 hektarë shkurre dhe ferra, duke iu afruar kurorës së pishave.

Dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

 

K.M/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

16 ndeshjet e Sylvinho në pankinën kuq e zi, nga debutimi me humbje tek kualifikimi historik dhe pika e marrë në Euro 2024

16 ndeshjet e Sylvinho në pankinën kuq e zi, nga debutimi me humbje tek kualifikimi historik dhe pika e marrë në Euro 2024