Shoferët nuk iu binden rregullave, për 1 javë policia ndëshkon 432 drejtues në Tiranë! Në të gjithë vendin gjobit 1994 shoferë

Përgjatë një jave vetëm në kryeqytet janë gjobitur përkatësisht 432 shoferë, ndërsa në të gjithë territorin e vendit tonë janë ndëshkuar 1994 drejtues mjetesh.

Shoferët vijojnë të thyejnë rregullat e qarkullimit rrugor masivisht duke mos iu bindur edhe kontrollove të bëra nga policia. Madje në ndihmë të forcave policore janë vendosur edhe qytetarët nëpërmjet denoncimeve digjitale.

Gjobat e vendosura në Tiranë gjatë 1 jave:

• 31 drejtues të automjeteve të ndryshme, të cilat janë denoncuar për ushtrim aktiviteti të palicencuar në fushën e transportit publik ose jo në përputhje me kushtet dhe kufizimet e licencave;  

• 22 drejtues automjetesh për shkelje të sinjalizimit të ndritshëm (semafor);

• 123 drejtues automjetesh për qarkullim në korsitë e shërbimit publik;

• 46 drejtues automjetesh për parakalime të gabuara;

• 19 drejtues automjetesh për veprime të rrezikshme dhe gara shpejtësie;

• 191 drejtues automjetesh për shkelje të tjera të rregullave të ndryshme të qarkullimit rrugor.

Policia apelon për të gjithë drejtuesit e mjetit që të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor në mënyrë që të ruajnë veten dhe të tjerët.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 07/08/2021 15:53

    Me duket se policia shtetit ja fut kot. Kan 3 muaj duke gjobit nga 700 shefera. Po nuk jemi 50 mil banore. Boh

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 24/ “Është rrugë e gjatë”, Mancini nuk e bën dramë! Southgate: Luftuam, fituam...  

EURO 24/ “Është rrugë e gjatë”, Mancini nuk e bën dramë! Southgate: Luftuam, fituam...