Ishte në kërkim se shpërndau ushqime për të përfituar vota për Spahinë, shoqërohet Drejtori i Ujësjellësit së Shkodrës, Arvit Bushati

Ishte në kërkim se shpërndau ushqime për të përfituar vota për Spahinë, shoqërohet Drejtori i Ujësjellësit së Shkodrës, Arvit Bushati

Arvit Bushati

SHKODËR- Drejtori i Ujësjellësit në Shkodër, Arvit Bushati është shoqëruar në ambientet e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim që në zgjedhjet vendore të 14 majit. Bushati ka qenë në një lokal në Shkodër, kur ka është shoqëruar nga uniformat blu.

Ai u shpall në kërkim më 13 maj, pasi policia ndaloi një fugon me 50 pako me ushqime që po i shpërndanin në familjet shkodrane, në këmbim të votës për kandidatin e koalicionit Berisha-Meta për Shkodrën, Bardh Spahia. Bushati ishte në kërkim, pasi sipas policisë ai ishte porositësi i pakove ushqimore.

Po ashtu, më 12 maj kanë rënë në pranga ranë Ergys Ivziku, 31 vjeç, drejtor i Drejtorisë Ekonomike-Arsimore, Petrit Dyli, 49 vjeç, me detyrë teknik i Shërbimeve në Drejtorinë Ekonomike-Arsimore. Po ashtu është arrestuar edhe Mhill Volaj, 63 vjeç, me detyrë Specialist i Financës në Drejtorisë Ekonomike-Arsimore.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:13
Shoqërimi drejtorit të Ujësjellësit në Shkodër, reagon Rithemelimi: Policia u bindet urdhrave politikë

Rithemelimi ka reaguar në lidhje me shoqërimin e drejtorit të Ujësjellësit në Shkodër, Arvit Bushatit. Në një postim në rrjetet sociale, Rithemelimi thekson se shoqërimi i tij është bërë pa asnjë shkresë dhe në mënyrë abuzive e shton se policia u bindet urdhrave politikë.

‘Në një kohë kur krimi po bën ligjin dhe shteti shqiptar është gjunjëzuar përpara tij, policia e shtetit vijon ti bindet urdhrave politik. Pa asnjë shkresë dhe në mënyrë abuzive është ndaluar gjatë orëve të mbrëmjes nga policia e Shkodrës dhe është shoqëruar në komisariatin e Shkodrës n/kryetari i FRPD së Shqipërisë Arvit Bushati.

Efektivët e policisë pa asnjë shkresë, por vetëm nga urdhrat politik të shpërndara përmes telefonit bënë ndalimin e tij duke zgjedhur ti nënshtrohen kërkesave absurde të eprorëve, ndërsa bëjnë sehir përpara krimit që ka mbërthyer Shkodrën duke mbjellë pasiguri për qytetarët e saj. Kjo situatë kriminale ku për ligjin nuk pyet askush, është fytyra e vërtetë e qeverisë Rama e cila në gjithë këto vite ka zgjedhur që të bëhet palë me të keqen.

Nuk është hera e parë që të tilla skena kryhen në Shkodër ndaj përfaqësuesve të opozitës, përmes ngjarjeve të inskenuara dhe tërësisht antiligjore, vetëm e vetëm për ti intimiduar dhe mbajtur nën presion. Edi Rama dhe bandat e tij me dhe pa uniformën e shtetit, por të sponsorizuara prej tij nuk do t’ja arrijnë të nënshtrojnë opozitën dhe mbështetësit e saj, përtej çdo skeme që do të tentojnë të vënë në zbatim.

Partia Demokratike i bën thirrje policisë së shtetit dhe të gjitha strukturave ligjzbatuese të qëndrojnë larg urdhërave politik pasi do të përballen me forcën e ligjit dhe nuk do të ketë Edi Ramë që ti mbrojë përballë këtij skenari antiligjor që është ngritur në këto 10 vite në vend.’- shkruan PD e Rithemelimit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • e drejta: 31/05/2023 09:53

  HAJDUTET QE BERTASIN PASTAJ E THONE KAPNI HAJDUTIN....YT BATAKCINJE TE PD( LLUMI I SHOQERISE)

  Përgjigju
 • Shkodra: 31/05/2023 04:51

  Ky është një kavie e rritur në laboratorin e PD! Ky nuk di të bëjë asgjë në jetë përveç se të çojë dy gishtat lart dhe të djegë institucionet, si e vetmja rrugë për të kapur poste, ashtu sikurse i ati që nga kuzhinier përfundoi shef komisariati!

  Përgjigju
 • Meri: 31/05/2023 00:50

  Të mashtrosh fukarenjēt me grusht ushqime,per të ruajtur karrigen e burrokratëve,muk ēshtë gjest njerzor.Duhet ti vij turp.

  Përgjigju
 • Shkodra: 30/05/2023 22:41

  Ske djal ma te keq se ket

  Përgjigju
  • Arviti: 31/05/2023 03:41

   Ok

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ VAR 'ngrin' Lukakun dhe Belgjikën, Sllovakia fiton 0-1 në Grupin E

Euro 2024/ VAR 'ngrin' Lukakun dhe Belgjikën, Sllovakia fiton 0-1 në Grupin E