Shpërndanin ushqime për të përfituar vota për Bardh Spahinë, në pranga 3 punonjësit e Bashkisë së Shkodrës! Në kërkim drejtori i Ujësjellësit (FOTO +VIDEO)

SHKODËR- Tre punonjës të Bashkisë Shkodër janë arrestuar, pasi një ditë më parë u kapën duke transportuar ushqime në këmbim të votës. Ndalimi i tyre u bë një ditë më parë, teksa në një furgon kishin 50 pako me ushqime që po i shpërndanin në familjet shkodrane, në këmbim të votës për kandidatin e koalicionit Berisha-Meta për Shkodrën, Bardh Spahia.

Në pranga kanë rënë Ergys Ivziku, 31 vjeç, drejtor i Drejtorisë Ekonomike-Arsimore, Petrit Dyli, 49 vjeç, me detyrë teknik i Shërbimeve në Drejtorinë Ekonomike-Arsimore. Po ashtu është arrestuar edhe Mhill Volaj, 63 vjeç, me detyrë Specialist i Financës në Drejtorisë Ekonomike-Arsimore.

Pas hetimeve të zhvilluara nga uniformat blu është arritur të mësohet edhe porositësi i pakove ushqimore, që ishte Drejtori i Ujësjellës-Kanalizimeve në Bashkinë e Shkodrës. Arvit Bushati, 33 vjeç, u shpall në kërkim.

Kujtojmë që vetëm një ditë më parë u arrestua kandidati i koalicionit Meta-Berisha për bashkinë e Himarës, Fredi Bleri, i cili akuzohet se ka blerë vota për 14 majin.

1683963812_shkoder.jpg

1683963799_shkoder.jpg

1683963785_shkoder.jpg

 

Furgoni me ushqime posterat e Bardh Spahisë dhe tabela e bashkisë Shkodër

 

Arvit Bushati

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 14/05/2023 01:02

  Votim elektronik ne gjithe qytetet e medha,mjaft me me eksperimente.Do te parandaloheshin gjysma e manipulimeve zgjedhore.

  Përgjigju
 • Blero: 13/05/2023 19:06

  E qarte qe Berisha e ka humbur Shkodren,ndryshe nuk do blinte vota.Kjo do thot qe bastioni i fundit i Sali kriminelit i ka ven shqelmin.Uroj qe PS mos ti lejoj ti vjellin Benetit fitoren me manipulime sepse faji nuk do ishte i shkodranve por i PS-se qe nuk mbron voten

  Përgjigju
 • Andi: 13/05/2023 18:27

  O tej, Ali Spahia ka qene ne burg dhe i internuar or shok. Nuk ka lidhje me sigurimin, nqs ke info pse nuk i publikon se mbase i ban nder Shkodrës i thua njerëzve qe mos e votoni kete djalin e spiunit

  Përgjigju
 • Shkodra: 13/05/2023 17:14

  Mos lejoni Berishen te grabis prap Shkodren.PS duhet te bej gjithcka qe Shkodren ta fitoj Beneti dhe ti tregoj gjith Shqiperis qe Berisha nuk fiton as ne bastionin e tij

  Përgjigju
 • Nardi: 13/05/2023 14:39

  Sa te mira keto sufllaqet, ju bëfshin mir.

  Përgjigju
 • Andi: 13/05/2023 14:37

  Shkodrani -belgjik, Ali Spahia babai i Bardhit ka qene doktor dhe njeri i mire

  Përgjigju
  • O tej: 13/05/2023 16:10

   I jati Bardh Spahise doktor Ali Spahia ka qene spiun Bashkputor i Sigurimit te Shtetit.Shko kerko dhe hapi dosjen.

  • Klodi: 13/05/2023 15:45

   Nuk di sa mund te jet e vertet por flitet ne Shkoder qe Ali Spahine,babain e Berdhit e ka eliminuar Berisha.Se si me Azemin krimineli Berisha te vret naten e te qan diten.

 • Shkodrani-Belgjike: 13/05/2023 14:19

  Ky Bardh spahia ma i keq se i Ati tij, keta jan të nemun e sbajn hajr kurrë.

  Përgjigju
 • Andoni: 13/05/2023 13:56

  Arrestoni bardh spahine! Eshte ai strumbullari, rrezimi i spahise eshte dhe kapitullimi i berisha-metes, zgjohuni!

  Përgjigju
 • Stela: 13/05/2023 12:59

  Hapi syt o Edo sepse Berisha do ta mari Shkodren me blerje votash sepse esht ne panik per hunbjen.Humbja e Shkodres do thot fundi real i Salike floririt prandaj do bejn cdo manipulim per ta mbajt Shkodren.Sali plera dhe Lilo hajduti po luajn me voten e shkodranve,mos lejoni tju vjellin fitoren e Benetit

  Përgjigju
 • @#€^: 13/05/2023 12:52

  Ne Shkoder Bardh Spahia e ka te sigurte fitoren kot lodhen me shpernda nima,se shkodrant e kulturum e qe nuk mund ta durojn prapambetjen e pisllekun kan ik me vite nje pjes jasht shtetit e nje pjese ne Tirane.Edhe sondazhi PIEPOLI qe ken gjithmon i sakte ka nxjerr fitus Bardh Spahine.Kshtu qe njat qytet duhet me e lan ne mjerimin e vet per faj te votusve me fiksime per Berishen.

  Përgjigju
 • Klodi: 13/05/2023 12:25

  Po kriminel Berisha dhe " qytetari" Spahia sikur e kishin te sigurt fitoren ne Shkoder.Kjo do thot qe e paskan te humbur Shkodren dhe po mundohen te blejn vota me vaj e oriz.Beneti fitoren e ja te sigurt ateher

  Përgjigju
 • Zefi: 13/05/2023 12:05

  Nje 31 vjecar eshte Drejtor per Drejtorine ekonomiko-arsimore. Kush e di sa vjec ka qene kur eshte emeruar aty. Pra mos u habisni si ka rene ne rrjete ky lepurush me trimat e tjere.

  Përgjigju
 • Shkodrani: 13/05/2023 11:42

  O popull, prandaj politikanet dojne nje popull te varfer, qe me e kontrollu sa ma mire. 3 miljon shqiptarë jena, nuk asht veshtire me i menaxhu, nqs qellimi asht per mire. Nuk pretendohet luksi por te pakten nevojat baze (ushqim, strehim, arsimim, shendetesi) i sigurohen te gjitheve, pa perjashtim. Nji X i madh ne te gjith fleten, derisa politikanet te nxane mend.

  Përgjigju
 • AltinTop: 13/05/2023 11:06

  Popull qesesh… qe voton politikane me tru qese…per te na garantuar nje te ardhme qesesh..

  Përgjigju
 • gjergji: 13/05/2023 10:41

  Ket pune ka bere Bashkia e Shkodres 30 vite.Rrena,mashtrime,hajdutlleqe e kercenime te militanteve partiak PD-ist shumica e te cileve (krejtesisht te ardhun ne Shkoder nga rrethinat per rreth vilajetut te Shkodres) e per te cilen diftongu bashtingllor nd ne n (ne vend te mundem ne munem, si keni ndje ne keni njeh e me qindra shembuj te tjere) e qe sollen ne qytet shkatrrimin total ekonomik kulturor e patjeter arsimor(aty asht arsimu N.Ndoka me aresim te larte??? ku te gjthe e dij kur mbaroj maturen) aq sa sollen ne Shkoder "kulturen" e komitit,ngritjen e pusive apo vrasjen mbas kraheve duke ndeshku rande kulturen qytetare tradicionale shkodrane.Prandaj ajo bande PD istash duhet te zhduket nga drejtimi i Shkodres,pse jo edhe partia e tyne.Shkodra duhet ti kthehet shkodraneve. Shkodra ka nevoj te ringrihet dhe vetmja shprese eshte qe ajo te votoj per njeriun e kulturuem,i afte e puntor B.Becin e jo B.Spahin me bandat e horat e tij.

  Përgjigju
  • e drejta: 13/05/2023 11:57

   BRAVO

  • RIP: 13/05/2023 11:32

   Duket qe paske patur trama ne jete,

 • Partia: 13/05/2023 10:38

  Sa shpejt bien ne pranga këto te opozitës, gjenden provat shumë shpejt.

  Përgjigju
 • e drejta: 13/05/2023 10:21

  ZOTIN I KANE LUJT..PO E NDJEN HUMBJEN BF

  Përgjigju
 • Alb: 13/05/2023 10:07

  Sa poshte ka ra populli shqiptare

  Përgjigju
  • Turi: 13/05/2023 10:25

   Fiks fare. Per dy qofte e i teke raki, ky popull po mban mbi supe prej 30 vjetesh keta hale politikane e bundrat e tyre.

 • Scutari: 13/05/2023 09:48

  Eh mor Barll, edhe qeset me ndihma edhe korsite e biçikletave i le me i ba diten e fundit....

  Përgjigju
  • Gaci: 13/05/2023 12:26

   Si nuk morren fund keto kalbesira. Kur do shpetojme nga keto pislleqe. O milet veri gishtin kokes nuk shitet vetja per nje qese ushqimesh. Ktheju te ndershmes, se nuk te shpeton qesja...ajo te zhyt me keq.

 • Sondazhi i ditës:

  ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Paris 2024/ Kërkohet medalja historike, shpresat te Luiza Gega dhe mundja! Kalendari i Shqipërisë në Lojërat Olimpike

Paris 2024/ Kërkohet medalja historike, shpresat te Luiza Gega dhe mundja! Kalendari i Shqipërisë në Lojërat Olimpike