Shorti i Champions League/ Inter sërish në grup ferri, me fat Manchester City

Shorti i Champions League/ Inter sërish në grup ferri, me fat Manchester City

Në Montekarlo ka marrë formë sot sezoni i ri i Champions League i cili premton spektakël si gjithmonë që në fazën e grupeve. Ashtu siç pritej nuk ka munguar grupi i ‘ferrit’, që do të jetë grupi F, ku bëjnë pjesë Barcelona, Borusia Dortmund, Inter dhe  Slavia Praga. Një short i pamëshirshëm për Interin që edhe sezonin e  kaluar shorti e detyroi të përballet në të nëjëjtin grup me Barcelonën, Tottenham dhe PSV, duke mos arritur që të kalonin më tej. Gjithsesi me Conte-n kurrë nuk mund të thuhet kurrë.

Juventus ndërkohë e cila merrte pjesë në short si skuadër e renditur në vazon 1 ka qenë më me fat, pavarësisht se në grup ka Atletico Madridin, skuadrën të cilën sezonin e kaluar e eliminoi në 8-she. Së bashku me Juven dhe Atletico-n në Grupin D janë edhe Leverkusen e Lokomotiva Moskës.

Në Grupin A Paris SG do të përballet me gjigandët e Real Madrid, Club Brugge dhe Galatasaray. Përballje interesante do të ketë edhe në Grupin B ku shorti përzgjodhi skuadrat si Bayern Mynchen, Tottenham, Olympiacos dhe Crvena Zvezda. Në Grupin C Manchester City ka qenë më me fat nga skuadra e mëdha pasi është shortuar me Shakhtar Donetsk, Dinamo Zagreb dhe Atalanta.

Në Grupin E Liverpooli kampion në fuqi i Champions League do të përballet me Napolin, një skuadër të cilën e ndeshi edhe vitin e kaluar, ndërsa së bashku me ta do të jenë edhe Salzburg e Genk. Në Grupin G janë shortuar Zenit, Benfica, Lyon dhe Leipzing, ndërsa në Grupin H bën pjesë Chelsea kampion i Europa League, Ajax, Valencia dhe Lille.

Ne.k.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve