Shorti i Euro 2024, Chiellini: Jam i lumtur që Shqipëria arriti të kualifikohej për në europian, kam shumë miq shqiptarë

Shorti i Euro 2024, Chiellini: Jam i lumtur që Shqipëria arriti të kualifikohej për në europian, kam shumë miq shqiptarë

Giorgio Chellini

Legjenda e Juventusit dhe e kombëtares Italiane Giorgio Chiellini ka komentuar shortin e Italisë për Euro 2024, duke e konsideruar Shqipërinë si një ekip “mik”.

Ai u shpreh shumë i lumtur që Shqipëria arriti të siguronte pjesëmarrjen në Euro 2024, duke thënë se ka shumë miq shqiptarë.

“Shqipëria është miku ynë më i madh me të cilin përballemi. Jemi shumë të lumtur që ata hynë në Euro. Unë kam shumë miq shqiptarë dhe ata e meritojnë këtë. Ne duhet ta respektojmë këtë.

Chiellini është shprehur optimist se Italia do të dalë nga grupi i cilësuar si grupi më i fortë i Euro 2024, pavarësisht se situata duket pesimiste për “azzurët”.

Ai ka vlerësuar Donnarumma-n si një portier të mrekullueshëm, Bastonin si një mbrojtës fantastik dhe Verrattin me Chiesan si tepër të talentuar në mesfushë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Aksioni i IKMT në Elbasan, ministri i Brendshëm: Jo më 'varreza' makinash në anë të rrugëve kryesore

Aksioni i IKMT në Elbasan, ministri i Brendshëm: Jo më 'varreza' makinash në anë të rrugëve kryesore