Shpëtohen balenat gri të Kalifornisë në Alaskë

Shpëtohen balenat gri të Kalifornisë në Alaskë
Një histori e vërtetë ku është është bazuar edhe filmi me të njëjtën tematikë.Ajo ka të bëjë me shpëtimin e disa balenave të ngecura në veri të Alaskës. Shpëtues të tyre u bë një grup prej amerikanësh, rusësh, njerëz pro mbrojtës të balenave dhe gjuetarë të tyre. Megjithatë ndasive kryefjala ishte e njëjta të shpëtonin balenat gri të Kalifornisë.(xh.k/shqiptarja.com)


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’