Shpallet në kërkim polici në Pogradec, përplasi me makinë 13-vjeçarin! Fajin e mori përsipër i vëllai, pamjet filmike ‘e morën në qafë’

Shpallet në kërkim polici në Pogradec, përplasi me makinë 13-vjeçarin! Fajin e mori përsipër i vëllai, pamjet filmike ‘e morën në qafë’

Foto ilustruese

Një punonjës policie në Pogradec është shpallur në kërkim nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore pasi ka përplasur me makinë një 13-vjeçar dhe është përpjekur që fajin ta kalojë tek i vëllai.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme. AMP sqaron se nënkomisari A. A., ishte duke drejtuar automjetin e tij dhe ka aksidentuar 13 vjeçarin  O.S, i cili pasi ka marrë mjekim në spitalin Korçë është larguar për në banesë.

Gjithashtu, pas mbërritjes së shërbimeve të policisë në momentet e para të aksidentit, si drejtues i mjetit është paraqitur shtetasi M. A. (vëllai), por kanë qenë pamjet filmike që e kanë ‘marrë në qafë’ policin pasi është vërtetuar se ka qenë ai drejtues i mjetit dhe jo i vëllai.

Tashmë çështja është në dorë të prokurorisë, ndërkohë që efektivi i policisë do të përballet me drejtësinë për akuzat  “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 30/06/2022 03:01

  Akuzes i duhet shtuar dhe /mashtrim/ dhe vellai i tij duhet ndjekur penalisht per mashtrim dhe tentative per te mbuluar krimin ne bashkepunim .

  Përgjigju
 • Bexhet: 29/06/2022 21:00

  Keta qe duhet te na mbrojne ikin per vete nga vendngjarja. Vendi cudirave.

  Përgjigju
 • xxx: 29/06/2022 18:55

  Polici mashtrus duhet te marre denimin e merituar dhe duhet te largohet nga organet e policis per mungese sinqeriteti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Asgjësohen 4945 rrënjë kanabisi në 6 qarqe të vendit, ishin kultivuar në zona të thella malore! Policia zbriti me litar për të djegur bimët narkotike

Asgjësohen 4945 rrënjë kanabisi në 6 qarqe të vendit, ishin kultivuar në zona të thella malore! Policia zbriti me litar për të djegur bimët narkotike