Shpalli të vdekur banorin/ Vokshi justifikon kolegen Oriola Pampuri: U bazua në informacionet e protestuesve (VIDEO)

Ish -deputetja e PD, Alban Vokshi i ka dalë në mbrojtje koleges së saj Oriola Pampuri e cila tha se një protestues (Mahmut Imallari ) kishte vdekur si pasojë e përplasjes me policinë.

Vokshi ka thënë se Pampuri është bazuar tek dëshmitë e banorëve duke justifikuar deklaratën e rëndë të Pampurit.

"Kolegia ime u shpreh se nga informacionet që i janë dhënë nga banorët dhe dëshmitarët." ka deklaruar Vokshi.

Ndërkohë Vokshi ka deklaruar se policia ka bëre dhjetra arrestime, ndërsa për ta ka thënë se nuk dihet se ku po mbahen.

"Ka nga ata që i ka dalë kavilja, disa kanë thyer dhëmbët. Disa zonja kanë djegie për shkak të gazit që është përdorur mbi to. Me sa u informova kanë pasur djegie të shkallës së lartë. Ka dhjetëra të arrestuar. Nuk dihet se në cilin komisariat mbahen, mes tyre ka edhe gra." tha Vokshi ndër të tjera.


Lajmi kryesor:

Mbyllet aksioni, IKMT shemb 33 objekte tek 'Astiri! 25 banorë në hetim për bombat molotov, 1 i arrestuar /Video


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?×

Lajmi i fundit

John

Një kapuçino e briosh në Rinas, gati dyfish më shtrenjtë se në Milano-Malpensa!! Ja kuponat dëshmi