Goditet grupi që shiste kokainë në lokalet e natës dhe në afërsi të shkollave në Tiranë, 15 të arrestuar (EMRAT)

TIRANË- Një grup që shpërndante lëndë narkotike në Tiranë kryesisht në shkolla dhe lokale nate u godit nga policia, ku në pranga ranë 15 persona, 2 u shpallën në kërkim dhe 14 të tjerë po hetohen në gjendje të lirë.

Policia tha se sekuestroi kokainë, heroinë, kanabis, shuma parash dhe 6 makina, motor e biçikletë që përdoreshin për shpërndarjen e drogërave. Në mesin e të arrestuarve ka edhe një vajzë 23-vjeçare, ndërsa pjesa tjetër janë meshkuj nga mosha 22 deri në 61 vjeç.

Konkretisht policia ka arrestuar shtetasit, Erkin Hima, 24 vjeç; Edis Hallkokondi, 23 vjeç; Rando Muçollari, 41 vjeçe; Arlend Muçollari, 25-vjeç; Lubjan Heri, 31-vjeç; Sergej Muhollari, 25-vjeç; Emiljano Karaj, 30-vjeç; Henri Katroshi, 25-vjeç; Igli Eski, 26-vjeç; Reshit Kurteshi, 61-vjeç; Devis Zypçe, 22-vjeçe; Klajdi Papa, 25-vjeç; Armand Sula, 45-vjeç; 14. K. Begaj (femër), 23-vjeçe; Bledar Krasniqi, 37-vjeç.

Blutë e kryeqytetit bëjnë me dije se është sekuestruar kokainë, heroinë, kanabis dhe shuma parash. Gjatë kryerjes së veprimeve procedurale, në kuadër të këtij procedimi penal, janë sekuestruar në total:

•             745 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë, e ndarë në doza të gatshme për shitje;

•             110 gramë lëndë e dyshuar narkotike heroinë, e ndarë në doza;

•             1.3 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis, e ndarë në doza;

•             shuma parash, në euro, dollarë dhe lekë;

•             5 peshore elektronike;

•             25 aparate celulare dhe

•             6 automjete, 1 motomjet dhe 1 biçikletë, që përdoreshin për shpërndarjen e lëndëve narkotike.

Nga hetimet ka rezultuar se këta shtetas, pasi siguronin lëndët narkotike, kryesisht  kokainë dhe heroinë, e tregtonin ato në zona të ndryshme të Tiranës, kryesisht në lokale nate. Gjithashtu, disa prej këtyre shtetasve siguronin lëndën narkotike kanabis dhe tentonin ta shisnin edhe në afërsi të disa shkollave në qytetin e Tiranës.

Kujtojmë se policia e Tiranës, përgjatë këtij viti, ka finalizuar 38 operacione policore në fushën e narkotikëve, gjate të cilëve janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike kokainë, 73 kg cannabis sativa, 52 kg cannabis sativa në formë çokollate.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:22
Shisnin kokainë në lokalet e natës, ja kush janë 15 të arrestuarit në Tiranë (EMRAT)

 

15 persona kanë rënë në pranga ditën e sotme pas një operacioni nga Policia e Tiranës, pasi shpërndanin kokainë në lokalet e Tiranës. Report Tv ka zbardhur emrat e 15 të arrestuarve. 

Si rezultat i operacionit policor antidrogë të koduar “TENTAKULAT”, u vunë në pranga shtetasit: 

1. Erkin Hima 
2. Edis Hallkokondi 
3. Rando Muçollari 
4. Arlend Muçollari 
5. Lubjan Heri 
6. Sergej Muhollari 
7. Emiljano Karaj 
8. Henri Katroshi 
9. Igli Eski 
10. Reshit Kurteshi 
11.Devis Zypçe 
12. Klajdi Papa 
13. Armand Sula 
14. K. Begaj (femër)
15. Bledar Krasniqi

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Loni: 10/11/2022 12:49

    Jeni nje tufe me sharlatane edhe dilni per deklarata per shtyp... Nje shef krimesh qe te vret ne emer te shtetit... Nje operacion me metoda speciale.. nje polici e pa afte ne cdo veprim te saj! Show vazhdon kapni nje tufe me perdorues droge edhe e beni grup te strukturuar kriminal. Edhe ate e moret vesh sepse ndonjerit si kan dhene dozen pa leke edhe ka spiunuar te gjithe se te ishte per ju aha nuk do merreshit fare. Nje polici inegzistente si ne kohen e pd si tani qe Po qeveris ps. Ne vend te pastroni cdo lagje nga cdo trafikant droge qe cdo shtepi ne cdo cep te shoqerise ka nga pluhuri qe degradoj kete shoqeri flisni per standarte europiane policeske! Nje episode tjeter I keq si Po degradon kjo shoqeri pa nje polici te denje per nje komb mje ran.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni... Çfarë thonë yjet për ju sot

Kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni... Çfarë thonë yjet për ju sot