Shpërthim zjarri në bllokun e kullave në Londër

Një zjarr ka shpërthyer në një bllok kullash në jugperëndim të Londrës rreth orës 20:00 mbrëmjen së martës. 

Zjarri u përfshi në një apartament në katin e 20 -të të një pallati të lartë në Westbridge Road në Battersea, tha Brigada e Zjarrfikësve në Londër.

Një grua vuajti nga thithja e tymit ndërsa zjarri u përfshi në apartamentin e katit të 20 -të.

Megjithatë, gruaja arriti të largohej nga banesa para se të mbërrinin ekuipazhet.

Flakët mund të shiheshin nga maja e bllokut ndërsa togë të errëta tymi dilnin në qiell.

Komandanti i stacionit, i cili ishte në vendngjarje, tha: "Ekipet u përballën me shumë tym që dilnin nga maja e një blloku banesash kur mbërritën.

"Kishte gjithashtu shumë flakë të dukshme, gjë që ka shkaktuar një numër të madh të thirrjeve tek oficerët tanë të kontrollit.

"Ka një numër mbylljesh të rrugëve në vend."

Ekipet e zjarrfikësve nga Battersea, Fulham, Ëandsëorth, North Kensington dhe stacionet e zjarrit përreth janë në vendngjarje.

Ende nuk janë identifikuar humbje jete apo të plagosur.

Pamje nga zjarri në kulla. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Biden: SHBA nuk po shqyrton vendosjen e trupave amerikane në Ukrainë për të penguar një sulm të mundshëm rus