Shpëtimi i Alvinit/ Basha: Lajm i mirë! Rrugë të mbarë dhe mirë se të kthehesh në gjirin e familjes

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shfrytëzuar takimin me të rinjtë e Vlorës për të komentuar shpëtimin e 11-vjeçarit, Alvin Berisha nga kampi famëkeq në Siri. Ai tha se ky është një lajm shumë i mirë, e ndërsa falenderoi të gjitha partnerët dhe u kërkoi që të vazhdojnë këtë mision edhe për shqiptarët e tjerë që ndodhen ne atë kamp.

"Dua të shpreh kënaqësinë time personale edhe si prind për lajmin e mirë që morëm për Alvinin. Është një dramë që na ka mbajtur mbërthyer. Është drama e një djaloshi, të shkëputur nga gjiri i familjes. Dua të falenderoj nga zemra të gjithë ata që bënë të mundur, që ai të jetë i sigurtë, veçanërisht autoritetet italiane, Kryqin e Kuq italian. Kjo tragjedi nuk ka mbaruar. Kemi dhjetëra fëmijë të tjerë në këto kampe. Misioni vazhdon. U bëj thirrje të gjithëve, veçanërisht partnerëve që na kanë ndihmuar deri tani, veçanërisht partnerëve italianë dhe partnerëve të tjerë, të bëjnë gjithçka për këta fëmijë, duke i nxjerrë nga ato kampe të tmerrshme. Por le ta mbyllim me diçka të mirë dhe t’i themi Alvinit, rrugë të mbarë e mirëse të kthesh në gjirin e familjes", tha Basha.


Lajmi kryesor:

VIDEO-Ekskluzive/ Alvini i lirë dhe i qeshur arrin në Liban, nesër bashkohet me familjen në Itali (Detajet)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen