Shpëtohen 23 persona nga rrënojat në Durrës

Shpëtohen nga rrënojat e ndërtesave të shëmbura,rreth 22 persona në qytetin e Durrësit, të cilët u dërguan në spital për ndihmë mjeksore. Ndërkohë operacionet e shpëtimit po vijojnë kërkimin e personave të tjerë që mund të gjenden nën rrënoja në ndërtesat e shembura. Pas kërkimeve, u nxorr gjallë nga rrënojat e një pallati pranë kryqit të Kuq në lagjen numër 18, një grua e moshuar.


Lajmi kryesor:

Dita II e tërmetit/ ZHVILLIMET minutë pas minute mbi tërmetin 6.4 ballë që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës (VIDEO-LIVE)


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Rama poston thënien e Mit'hat Frashërit: Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë