Shpëtoi Spanjën nga gjuajtjet e Brojës, portieri Raja: E dinim se Shqipëria nuk ishte kundërshtar i lehtë

Shpëtoi Spanjën nga gjuajtjet e Brojës, portieri Raja: E dinim se Shqipëria nuk ishte kundërshtar i lehtë

David Raja ishte një protagonist në ndeshjen e Spanjës, teksa shpëtoi iberikët nga goli i barazimit në gjuajtjet e Armando Brojës në minutat e pjesës së dytë, duke justifikuar aktivizimin në këtë sfidë pasi është portieri i dytë për iberikët.

“Ishte një ndeshje shumë e bukur e të gjithë grupit. Ne e dinim absolutisht se Shqipëria nuk ishte kundërshtar i lehtë. Ata luanin shanset për të kaluar. Kemi dominuar të gjithë ndeshjen, la një shije shumë të ëmbël dhe jemi shumë të lumtur për fitoren”, tha ai pas duelit.

“Rastet e Shqipërisë? Në pjesën e parë i shënuam golin dhe i tronditëm, por e dinim që kishin nevojë që të shkonin përpara, ndeshja thyhet dhe ky është momenti kur shfaqen rastet.

Jam i lumtur që mora minuta dhe që munda të ndihmoj ekipin dhe të siguronim tre pikët”, tha Raja pas ndeshjes për mediat spanjolle.

Nga ana tjetër, trajneri spanjoll Luiz De la Fuente tha se gjërat ishin më të vështira pas pushimit të pjesës së parë.

‘Plani ynë i lojës shkoi ashtu siç menduam. Kishim shumë energji. Gjërat ishin më të vështira pas pushimit dhe patëm vështirësi. Kemi hapësirë ​​për t'u përmirësuar, por kemi një brez të mrekullueshëm. e lojtarëve që duan të përmirësohen kur luani më së miri, duhet të jeni më të mirët.’- u shpreh De la Fuente.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Ironizon Petro Gjikuria: Iu përgjigja ftesës së Ramës, lashë SHBA për të ndihmuar vendin tim! Mbështetja e Belerit, nder

Ironizon Petro Gjikuria: Iu përgjigja ftesës së Ramës, lashë SHBA për të ndihmuar vendin tim! Mbështetja e Belerit, nder