Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, tritol lokalit pranë Kopshtit Botanik (FOTO+VIDEO)

Një sasi tritoli ka shpërthyer në ambientet e jashtme të një lokali pranë Kopshtit Botanik në Tiranë, ku fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz. Shpërthimi është regjistruar në orën 23:55 në rrugën “Shyqyri Brari” në lokalin në pronësi të Muhamet Hoxhes.

Sasia e eksplozivit është vendosur në pjesën e jashtme të lokalit dhe gjatë shpërthimit ka sjellë vetëm dëme materiale dhe fatmirësisht jo në njerës. Në kohën e shpërthimit, lokali ka qënë i mbyllur dhe nuk ndodhej asnjë person.

Forca të shumta policie kanë shkuar në vendin e ngjarjes, për të mbledhur prova materialet dhe kanë marë në pyetje pronarin e lokalit. Policia ka sekuestruar disa pamje filmike me shpresën se gjatë analizimit të tyre, mund të identifikojnë autorin e këtij krimi. Hetimet lidhur me këtë ngjarje vijojnë nga policia dhe prokuroria e Tiranës, ku pritet të zbardhen dhe motivet kryesore të këtij krimi.

Dyshimet janë se ngjarja mund të lidhet me djalin e pronarit të lokalit i cili ndodhet jashtë Shqipërisë.

Ora 01:31
Shpërthim në Tiranë, tritol lokalit pranë Kopshtit Botanik
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4
G.M.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?

Komento

Komente

 • Bruno: 07/12/2019 10:28

  Filloi activiteti normal ne Shqiperie.

  Përgjigju
 • Traskop Kacija: 07/12/2019 09:30

  Ky eshte udhezimi i presidentit qe jep urdher te rrembeni armet per te destabilizuar vendin sipas urdherit qe i ka dhene Rusia

  Përgjigju
 • Iliri: 07/12/2019 06:30

  MINISTRI LLESHAJ MOS BEJE SI INXHINIER NDERTIMI POR TE MBLEDHE POLICINE E TE DREJTOJE ATE SE NISEN SHPERTHIMET PRAPE. PROKURORIA,KETA TE SHPERTHIMIT VENE NE RREZIK EDHW JETEN E BANOREVE DUKE DEMTUAR GODINAT PAS TERMETIT..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bojkoti i Superligës/ Meta: Si pasojë e krizës së thellë kushtetuese dhe institucionale! Qeveria të ulet në dialog