Shqipëria humbet me Italinë
De Biasi: Kemi lojtarë të talentua

Shqipëria humbet me Italinë<br />De Biasi: Kemi lojtarë të talentua
Kombëtarja U-17 ka humbur me rezultatin e ngushtë 1-0 në ndeshjen e parë për Eliminatoret e Kampionatit Europian për këtë kategori moshe përballë Italisë.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje është mbyllur me rezultatin e barabartë 0-0. Në pjesën e dytë në minutën e 62, italianët kanë shënuar golin e avantazhit me ane të Merola.

Megjithëse kanë zhvilluar një ndeshje të mirë, djemtë e drejtuar nga trajneri Mustedanagic, nuk kanë arritur të merrnin pikë.

Më herët për grupin e katërt eliminator, Serbia mundi Maqedoninë me rezultatin 3-1. Ndeshjet e ardhshme zhvillohen pasnesër.

Në përfundim të ndeshjes, trajneri i kombëtares së parë Gianni De Biasi deklaroi se Shqipëria ka një të ardhme të ndritur, pasi në ekipet e moshave ka lojtarë të talentuar.

d.b/shqiptarja.com

Sipas jush kë do të forcojë më shumë protesta e 7 tetorit?

×

Gara mbarëkombëtare, mbyllet pas 8 ditësh festivali i shahut në Vlorë! Risia e sezonit, presidenti Dervishaj: Ka vajza shumë të talentuara