Shqipëria ka një kampion në xhudo, Indrit Çullhaj ngre flamurin kuqezi në Itali

Shqipëria ka një kampion në xhudo, Indrit Çullhaj ngre flamurin kuqezi në Itali

Indrit Çullhaj me flamurin kuqezi

Shqiptari Indrit Çullhaj është shpallur kampion në xhudo për peshën deri në 73 kilogramë. Në garën ndërkombëtre që u zhvillua në Itali, sportisti shqiptar ka mundur të gjithë kundërshtarët me "ippon" dhe kësisoj merr vendin e parë dhe medaljen e artë, duke ngritur flamurin kuqezi në turneun ndërkombëtar.

Forma sportive e Çullhaj ka qenë më e mira e mundshme, me sportistin e xhudos që ka përpara garat e radhës. Në Grand Slamin e Stambollit dhe në garën kualifikuese për Lojërat Olimpike të Parisit në 2024, Çullhaj do kërkojë një tjetër sukses për të qenë pjesëmarrës në turnetë e rëndësishëm.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit