Shqipëria kampione bote në mundje, Rama: Fantastik Abakarov, ngriti flamurin kuqezi në Beograd

Shqipëria kampione bote në mundje, Rama: Fantastik Abakarov, ngriti flamurin kuqezi në Beograd

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për fitoren e Zelimkhan Abakarov në Beograd, duke u shpallur kampion bote në sportin e mundjes.

“Zelimkhan Abakarov, mundësi fantastik me nënshtetësi shqiptare, shpallet kampion bote dhe nën tingujt e himnit tonë kombëtar ngre flamurin kuqezi në Beograd” shkruan i pari i qeverisë


Lajmi kryesor:

Historike për mundjen kuqezi! Rusi i natyralizuar në shqiptar fiton medalje të artë në Botëror (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)