Shqipëria 'zgjohet' nga ëndrra, Ukraina na shënon 3 gola në Botëror

Shqipëria 'zgjohet' nga ëndrra, Ukraina na shënon 3 gola në Botëror

Ukrainë 3-1 Shqipëri

Kombëtarja shqiptare e minifutbollit humbi 3-1 me Ukrainën, në fazën me eliminim direkt në Botërorin që po zhvillohet në Essen në Gjermani. Kuqezinjtë e Irtan Sejkos nuk ia kanë dalë në këtë fazë, teksa më herët shkruan historinë duke dalë nga grupet.

Dueli i zhvilluar këtë të enjte foli për ukrainasit, teksa Andry në minutën e shtatë zhbllokoi ndeshjen. Më pas Denys në të 12 minutë shënoi për 2-0, para se Kaca në të 32 minutë të shënonte për tanët. Në të 40 minutë sërish Denys shënoi për 3-1, duke bërë që kuqezinjtë të eliminohen edhe pse me një lojë të mirë.

Në këtë event, Shqipëria e nisi keq aventurën duke humbur 1-0 me Portugalinë pas golit të Nogueira, teksa barazoi 1-1 me Moldavinë dhe doli 0-0 me Kolumbinë në grupin F.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

Shefi i zjarrfikëses në Durrës: Jemi drejt shuarjes së flakëve në fabrikën e bojërave, s’ka probleme në objektet përreth

Shefi i zjarrfikëses në Durrës: Jemi drejt shuarjes së flakëve në fabrikën e bojërave, s’ka probleme në objektet përreth