Shtatë gola në Australi, Roma mposht 5-2 Milanin

Shtatë gola në Australi, Roma mposht 5-2 Milanin

Goli dhe festa e Dybalas

AUSTRALI - Roma dhe Milan kanë zhvilluar një miqësore në "Optus Stadium" në Perth, me Romën që fitoi 5-2 në një ndeshje me raste dhe gola. Në turin e Australisë dy skuadrat provuan emra të rinj, ndërsa Stefano Pioli ishte në stol dhe Giroud në fushë për kuqezinjtë, të cilët do largohen pas pak ditësh nga klubi.

Ndeshja nisi mirë për Romën, që kaloi në avantazh me Baldanzin pas 27 minutave lojë. Më pas Theo Hernandez barazoi në të 37 minutë, para se Tamy Abraham të shënonte të dytin për Romën dhe ta mbyllte 2-1 pjesën e parë.

Në të dytën Roma shënoi sërish me Angelino, para se Okafor të shkurtonte 3-2. Më pas Dybala dhe Azmoun shënun edhe dy gola të tjerë për Romën, për rezultatin 5-2.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti,  SHBA shpëtoi nga Donald Trump

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump