FOTO/ 'Shtegu i Goricës', tjetër atraksion turistik në Berat

FOTO/ 'Shtegu i Goricës', tjetër atraksion turistik në Berat

Shtegu i Goricës, është atraksioni i ri turistik që i është shtuar Beratit.

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale fotografi nga ky shteg që ofron mundësi për shëtitje eksploruese për të gjithë të apasionuarit e natyrës.

"Beratit i shtohet një atraksion i ri turistik, Shtegu i Goricës, një shëtitje eksploruese, për të gjithë të apasionuarit e natyrës, duke ruajtur habitatin natyror të zonës, në ajrin e pastër të qytetit, me një bukuri panoramike të rrallë. Në sheshin mbi rrënojat e Kalasë së Goricës, do të gjeni edhe pikën e vrojtimit me konstruksion druri, 180 gradë mbi qytetin, ku duket si në pëllëmbë të dorës Kalaja, lugina e lumit Osum dhe gjithë qyteti 2500- vjeçar", shkruan Rama.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë