Shtyhet ndeshja e Champions League

Shtyhet ndeshja e Champions League

Trofeu i Champions League

Ndeshja e Champions League mes Chelsea dhe Dortmund është shtyrë me 10 minuta. E programuar për këtë mbrëmje në 21:00, dueli nisi me vonesë. Shkak i këtij vendimi sipas raportimeve nga mediet britanike është bërë trafiku i rënduar në Londër, teksa ka vonuar arritjen e skuadrës së Borussia Dortmund në “Stamford Bridge”.

Skuadra mike mbërriti në stadium me 10 minuta vonesë dhe për këtë arsye u vendos që edhe takimi të nisë me 10 minuta pas orarit zyrtar. Kujtojmë se në duelin e parë në Gjermani, verdhezinjtë vendas mundën 1-0 Chelsea, ndaj përballja e sotmë është e rëndësishme për skuadrën që do marrë biletën për në çerekfinalet e Champions.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Bardhi i kërkoi dorëheqjen, Manastirliu: Me Duron merret drejtësia, ‘Shëndetësia’ është e distancuar nga ajo ngjarje! Ndryshe nga ju, e respektoj ligjin

Bardhi i kërkoi dorëheqjen, Manastirliu: Me Duron merret drejtësia, ‘Shëndetësia’ është e distancuar nga ajo ngjarje! Ndryshe nga ju, e respektoj ligjin