Shuhet humoristi Gëzim Kruja, Basha: Na fali buzëqeshjen në kohë të vështira

1585745600_Basha.JPG

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit të humorit Gëzim Kruja. Basha tha se Kruja u fali buzëqeshje popullit në ditë të vështira dhe nuk do të harrohet kurrë nga shqiptarët.

'Me hidhërim mësova lajmin e ndarjes nga jeta të Gëzim Krujës, artistit të madh shkodran të humorit që na fali buzëqeshje në ditë të vështira, e sot me dhimbje duhet t'i themi lamtumirë. Njerëz si ai mbesin përjetë mes nesh me dhuntinë për të na vënë buzagaz e për të parë më të mirën edhe në kohë vështirësish e sprovash. Ngushëllime familjes Kruja, miqve dhe kolegëve të tij artistë. U prehtë në paqe!", shkruan Basha


Lajmi kryesor:

Shuhet kolosi i humorit Gëzim Kruja, por Shkodra s'i jep dot lamtumirën e fundit (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 Prillit/Mendoni se votimi dhe numërimi elektronik do të ishte më efikas për procesin dhe duhej të shtrihej në më shumë zona?×

Lajmi i fundit

John

'Histerizmat e shtypit serb, Shqipëria socialiste u bashkua me reaksionin kroato-slloveno-shqiptar në emigracion’! Ditari i panjohur i Enverit për ngjarjet e ’81-it