Si ndodhi vrasja në Bllok/ Viktima ishte truprojë e Martinajt, u fut ta mbronte, u qëllua në kokë

Viktima nga atentati në Bllok, Fabiol Gaxha

Nga atentati sonte në Bllok mbeti një i vdekur dhe dy të plagosur. Viktima është Fabiol Gaxha. Fillimisht u raportua se i vrarë kishte mbetur Rigers Gaxha, vëllai i Fabjolit, kjo për shkak se viktima mbante me vete kartën e identitetit të të vëllait.Ai ka qenë badigard i Ervis Martinajt, ndërsa në momentin që ka ndodhur ngjarja mësohet se ka ndërhyrë duke e mbrojtur, por mbeti i vdekur. Sipas burimeve të Report Tv mes atentatorit dhe viktimës e të plagosurve fillimisht ka pasur përleshje dhe pastaj shkëmbim zjarri.

d.ba.//Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • ne tiron: 05/10/2018 10:39

  marrsh edhe te tjere si soji jot me vete

  Përgjigju
 • pallati me shigjeta: 05/10/2018 00:36

  ki kujdes ka bledi parkut se ket rrall shpetove e visi maleve

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket i drejtë vendimi për të bllokuar lejet e ndërtimit në zonat e prekura nga tërmeti?