Si në kohët e vjetra, Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola

Si në kohët e vjetra, Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola

Messi dhe Suarez

Luis Suarez dhe Lionel Messi janë rikthyer në qendër të vëmendjes pas spektaklit të dhuruar në ndeshjen kundër Orlando City në MLS.

Suarez hapi serinë e golave në minutën e katërt pas asistimit nga Gressel derisa vetëm pas 7 minutash dyshja doli sërish në aksion dhe uruguaiani shënoi golin e dytë në ndeshjje.

Shkëlqimi i Miamit vazhdoi dhe në pjesën e dytë kur Messi realizoi një gol nga afërsia në minutën e 57-të dhe 5 minuta më vonë mori një asist të bukur nga Suarez të cilin e shndërroi në gol për rezultatin përfundimtar 5-0.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë