Si në kohët e vjetra, Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola

Messi dhe Suarez

Luis Suarez dhe Lionel Messi janë rikthyer në qendër të vëmendjes pas spektaklit të dhuruar në ndeshjen kundër Orlando City në MLS.

Suarez hapi serinë e golave në minutën e katërt pas asistimit nga Gressel derisa vetëm pas 7 minutash dyshja doli sërish në aksion dhe uruguaiani shënoi golin e dytë në ndeshjje.

Shkëlqimi i Miamit vazhdoi dhe në pjesën e dytë kur Messi realizoi një gol nga afërsia në minutën e 57-të dhe 5 minuta më vonë mori një asist të bukur nga Suarez të cilin e shndërroi në gol për rezultatin përfundimtar 5-0.