Si ta dini nëse një djalë ju pëlqen apo thjesht po luan me ju?

Si ta dini nëse një djalë ju pëlqen apo thjesht po luan me ju?

Djemtë mund të jenë vërtetë të vështirë për t’u lexuar. Por ajo që mund ta bëjë më të lehtë është kërkimi i disa shenjave të thjeshta. Së pari, shikoni nëse ai po tregon të njëjtën vëmendje ndaj vajzave të tjera. Nëse ai po ngacmon shumë njerëz, ai mund të jetë thjesht një djalë lozonjar.

Megjithatë, nëse jeni e vetmja të cilës ai i kushton vëmendje të veçantë, kjo mund të jetë një sugjerim i mirë. Nëse ai bën shaka me ju, dhe vetëm ju, ka një shans mjaft të fortë që t’i pëlqeni, por nuk është gati ta thotë këtë.

E dini se si thonë gjithmonë djemtë e vegjël u tërheqin bishtat vajzave të vogla sepse u pëlqejnë? Mund të jetë e vërtetë, por nëse një djalë nuk di të flasë me ju pa ju lënduar, ai nuk është saktësisht materiali i të dashurit.

Për disa djem, të kuptuarit e ndjenjave të tyre mund të jetë e vështirë. Ngacmimi mund të jetë një mënyrë flirti për të parë nëse keni kimi, ose thjesht një mënyrë argëtuese për të kaluar kohën. Ndonjëherë, nëse një djalë nuk është ende gati për një lidhje, ai mund t’ju ngacmojë si një lloj provash.

Në thelb: thirreni atë. Nuk duhet ta pyesni drejtpërdrejt, por ai mund të mos e kuptojë se çfarë po bën derisa t’ia tregoni atë. Pas kësaj, mund të gjykoni në bazë të reagimit të tij nëse ai është gati dhe të bëhet serioz, apo nëse ai thjesht po tallet.

Megjithatë, e vetmja mënyrë për ta kuptuar është thjesht ta pyesni atë. Ndonjëherë është më mirë të jesh i drejtë me njerëzit sesa të mendosh shumë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Eksperti i turizmit: Ja ku po investojnë të huajt në Shqipëri! Duhet ta mësojmë turistin si të shpenzoj tek ne

Eksperti i turizmit: Ja ku po investojnë të huajt në Shqipëri! Duhet ta mësojmë turistin si të shpenzoj tek ne