Koronavirusi/ Arqipeshkvia metropolitane dhe Dioqeza Shkodër–Pult shpërndajnë ndihma për familjet në nevojë

Arqipeshkëvia metropolitane dhe Dioqeza Shkodër–Pult janë solidarizuar me familjet në nevojë duke kryer shpërndarjen e pakove ushqimore.

Përmes famullive të çdo zone janë evidentuar familjet e varfra, pleq të vetmuar, persona me aftësi të kufizuar etj, që janë ndihmuar me pako që janë përllogaritur për një periudhë 2 javore.

Drejtori i Caritasit Shkodër–Pult dom Gjovalin Simoni thotë se kisha katolike në këtë kohë krezhme, kohë pendese, lutje dhe bamirësie, do të vijojë të jetë pranë këtyre shtresave.


Lajmi kryesor:

Ndihma ushqimore për 1500 familje në nevojë në qytetin e Vlorës, qytetarët nuk shmangin radhët


Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?×

Lajmi i fundit

John

250 familje 'thahen për ujë' në Barç të Korçës, banorët ngrihen në protestë