S'iu bind policisë, trafikantët u zhdukën dhe braktisën makinën me kanabis në kufirin greko-shqiptar

Makina me kanabis qe u sekuestrua

Sekuestrohen mbi 43 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është finalizuar në Kostur. Një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër, nuk iu bind thirrjes së policisë, por shtoi shpejtësinë dhe u gjet më pas i braktisur.

Brenda mjetit u gjeten dhe sekuestruan 5 çanta me 43 kg 210 gr marijuanë. U identifikua dhe u arrestua pronari i mjetit, grek 45-vjeç, ndërkohë që hetimet zbuluan se mjeti në momentin e ngjarjes drejtohej nga një shqiptar 26-vjeç që u shpall në kërkim ndërkohë që mbetet ende i paidentifikuar pasagjeri.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjonaj kërkesë Kuvendit për ndryshimin e nenit 149 të Kodit Zgjedhor, pengohet procesi për ngritjen e Gjykatës së Lartë