Sjelljet raciste ndaj Anglisë, FIFA dënon Hungarinë me dy ndeshje pa tifozë, ndaj Shqipërisë luhet në stadiumin e boshatisur

Sjelljet raciste ndaj Anglisë, FIFA dënon Hungarinë me dy ndeshje pa tifozë, ndaj Shqipërisë luhet në stadiumin e boshatisur

Momente gjatë ndeshjes Hungari-Angli

FIFA ka dënuar Hungarinë me zhvillimin e dy ndeshjeve pa tifozë për shkak të sjelljes dhe koreve racistë të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë. Në sfidën e luajtur në Budapest mes Hungarisë dhe Anglisë për kualifikueset e Botërorit tifozët hungarezë kanë lëshuar fyerje raciste ndaj disa futbollistëve angleze mes tyre Sterling. FIFA hapi një hetim disiplinor dhe e dënoi Hungarinë me dy ndeshje pa tifozë dhe 160 mijë paund gjobë.

Kjo do të thotë se ndeshja e radhës e Hungarisë për kualifikueset e Botërorit që është ndaj Shqipërisë më 9 tetor do të jetë pa tifozë. Në sfidën e Budapestit stadiumi do të jetë i boshatisur kur të sfidohen Hungaria e Shqipëria. Kjo mund të shihet si një avantazh për Shqipërinë pasi në një stadium të mbushur me më shumë se 60 mijë tifozë djemtë e Rejas do ta kishin më të vështirë në një sfidë që duhet fituar patjetër për të arritur objektivin e vendit të dytë në grup. /Përgatiti Andi Kapxhiu

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Fshihen nga gjakmarrja, 58-vjeçarja rrëfehet e përlotur: Burri i ruante me kallash djemtë, nuk takoj dot nipërit

Fshihen nga gjakmarrja, 58-vjeçarja rrëfehet e përlotur: Burri i ruante me kallash djemtë, nuk takoj dot nipërit