S'ka derbi shqiptarësh në Serie A, dëmtohet Ylber Ramadani

S'ka derbi shqiptarësh në Serie A, dëmtohet Ylber Ramadani

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani nuk është i gatshëm për Leçen në javën e 33-të të Serie A. Puljezët luajnë në udhëtim të dielën kundër Sassuolos në 12:30, me trajnerin e Leçes që ka konfirmuar se Ramadani nuk do jetë i gatshëm dhe shkak është lëndimi.

"Ramadani do të mungojë nesër, kemi zgjidhje të ndryshme në dispozicion, mund të qëndrojmë siç kemi qenë në ndeshjet e fundit ose të kalojmë në një mesfushë me tre lojtarë, mund të ndodhë brenda ndeshjes", tha Gotti në prag të duelit për mediet.

Ramadani është pika kyçe e mesit të fushës për Leçen e këtij sezoni, me yllin e Kombëtares që deri në këto momente ka luajtur në 30 takime dhe ka shënuar një gol.

Mungesa e tij pritet që të sjellë ndryshim në skemën e Leçes, e cila do luajë me tre lojtarë në mesin e fushës. I afruar në Serie A verën e 2023, 28-vjeçari ka krijuar menjëherë profilin e tij të lojës dhe është titullar i padiskutuar te Leçe.

Kujtojmë se te Sassuolo luajnë Bajrami dhe Kumbulla, ndërsa nga stoli për Leçen do e fillojë Medon Berisha.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Veliaj pret Massimiliano Fedriga: Tirana, qytet Europian dhe partner strategjik në bashkëpunimin mes dy vendeve

Veliaj pret Massimiliano Fedriga: Tirana, qytet Europian dhe partner strategjik në bashkëpunimin mes dy vendeve