SKANDALI/ Belind Këlliçi paralajmëron spastrime në administratën e Bashkisë së Tiranës (VIDEO)

Kandidati i Foltores, për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi e sheh fitoren e 14 majit si një mundësi për të punësuar militantët e Partisë Demokratike.

Këlliç zhvilloi sot një takim me të rinjtë e FRPD-së, ku ishte i pranishëm dhe Berisha. Nga ky takim Belind Këlliçi paralajmëroi spastrimet në administratë vendore të Bashkisë së Tiranës.

“Unë kam thënë para pak ditësh që jo të gjithë i ka bërë të kënaqur, faktin që minimalisht 30 përqind e punonjësve në Bashkinë e Tiranës do të vijnë nga radhët e të rinjve”, deklaroi Këlliçi.

Kjo nuk është hera e parë që Belind Këlliçi kërcënon me largime nga puna. Edhe më herët Këlliçi ka deklaruar se sapo të vijë në bashki do të largoje njëherëz nga puna.

“Fitoren e marrin demokratët që janë papunë, kanë 10 vjet, janë në opozitë”, ka deklaruar më herët Këlliçi.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • bobi: 26/03/2023 21:54

  BELIND ti je nje person qe fluturon me presh ne b... ,ti nuk drejton dote nje brigad jo nje qytet te madh .ata qe mendon ti per ti hequr kane shkolle dhe eksperjence me shume se ty, ti je aq mendje lehte sa ke deklaruar qe transportin publik ne tirane do e besh falas ,o budall nuk mer dot vota keshtu prandaj fluturon ti ,ju nuk keni program o harabel ,cfar e di ti se ky popull eshte dele ,boll folet per ramen dilni me programe cfar do beni ju si non grada ,lereni plakun ne shtepi mos i vini pas koha e tij ka mbaruar ,ai lufton per interesat e veta ,,,,,,do pendohesh nje dite se ai qe te ka zgjedhur ty ka patur qellim te heq qafe ....

  Përgjigju
 • Linda: 25/03/2023 19:01

  Don Kishoti Berishes ti japi ndonje gomar me vete e ta shetisi neper Tirane per fushat zgjedhore!

  Përgjigju
 • Bab: 25/03/2023 18:01

  Kush eshte ky idiot qe do te heqi njerzit nga puna,o kokerr budalli jeni mesu ju te hiqni Rob nga puna e ti vini si mas qefit apo tarafit,nuk ka mo byth voci ke dai lici or Belinda gorja

  Përgjigju
 • Votues: 25/03/2023 17:58

  Si dhenderr i socialisteve nuk eshte jeq ky bedeli i kandar Berishes e spiun Metes.

  Përgjigju
 • edi: 25/03/2023 13:58

  Pse Veliaj çfare beri kur fitoi bashkine e Tiranes,nuk e shkarkoi te gjithe organiken e Lulit ?

  Përgjigju
 • Ardi: 25/03/2023 13:13

  O GOMAR PA SAMAR TI AS KOKEN MOS E KTHE NGA BASHKIA JO TE FITOSH ,HARROJE SE FITON TI TRAPI .

  Përgjigju
 • BABULI TANGULI: 25/03/2023 13:01

  O Belind KËRRIÇI po kush të jep vot ty mor Idjot ti do ti përzësh nga puna ata të bashkis e ata njerëz të hedhin në gjyq e fitojn të sigurt gjyqin po me ça lejësh do i paguash ti ata. o injorant pa shkoll të mesme. Po kshu është më mir se do ta shikosh dhe vet se sa vota do marësh mor debil i ler.

  Përgjigju
 • Tironsi: 25/03/2023 11:51

  AKOMA NE TIRONSIT JEMI TE DETYRUAR TE VOTOJM PA DESHIR KANDIDATIN ME PAK TE KEQ , PRA ERJON VELIN..... PD NJE CERDHE INJORANTESH...

  Përgjigju
  • Jari: 25/03/2023 13:34

   Normal qe eshte cerdhe injorantesh, kokpalaresh dhe zorraxhinj, perderisa kan si drejtus Salih malok Berishovicin dhe Mul gomarin.

 • qefliu: 25/03/2023 10:59

  vetem me kete premtim humb pa filluar votimi

  Përgjigju
 • redi: 25/03/2023 10:43

  Fushata nis me programe reale konkuruese dhe jo me presion per administraten e bashkise .Koha kur shqiptaret ndikoheshin nga fjalime bombastike ka perenduar ,se sit shqiptaret jane me te emancipuar dhe duan me teoer pune se llafe.Mendoj se he kandidat i dobet perball Veluse qe sa shume e ka ndryshuar Tiranen dhe mendoj se jo vetem nuk do te drejtish ate bashki por as shkallet e saj nuk ke oer ti ngjitur se flet jo si politikan por si njeri i zakonshem

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Arsimi profesional, Rama me sipërmarrësit e bizneseve: Nxënësit duhet të bëjnë shkollën në ambientin e punës! Jo t’i trajtojnë si shërbëtorë

Arsimi profesional, Rama me sipërmarrësit e bizneseve: Nxënësit duhet të bëjnë shkollën në ambientin e punës! Jo t’i trajtojnë si shërbëtorë